Ekibimiz

ASUMAN ZEYNEP ULUS
2002 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.
2000-2002 yılları arasında Pusula Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde Pedagog Duygu Akdoğan Şenler’den süpervizyon almıştır.
2002-2006 yılları arasında İ.T.Ü Geliştirme Vakfı Okullarında Sınıf Öğretmeni ve Grup Koordinatörü olarak görev yapmıştır.
2005 yılında Işıkkent Eğitim kampusünde düzenlenen ‘Çocuğun Yüz Dili’ konferansına katılmıştır.
2006 yılından itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitimci olarak görev yapmaktadır.
2011 yılında Uzm.Psk. Birgül Emiroğlu’ndan Oyun Terapisi eğitimi almıştır.
2011 yılında KASAD-D tarafından düzenlenen T.C. Hükümeti ve Avrupa Birliği finansmanlı ‘Okula Geç Kalma’ projesi kapsamında Engelli Annelerine Çocuk Bakımı ve Eğitimi Kursu’na ‘Engellilere Oyun, Şarkı Öğretimi ve Materyal Geliştirme’ konulu sunumu ile katılmıştır.
2012 yılında Uluslararası Katılımlı İzmir 1. Otizm Kongresi’ne, Çatı Danışmanlık Psikoloji Okulu seminerlerine, ‘Dikkat Geliştiren Bireysel ve Grup Çalışmalarından Örnekler’ eğitim programına ve 2012-2013 yılları arasında 8 ay boyunca İstanbul Tıp Fakültesi’nde Sanat Psikoterapileri seminerlerine katılmıştır.katılmıştır.
2013 yılından beri Uzm.Psk. Reh. Nicky Nükte Altıkulaç ile A.B.A Eğitim seminerlerine devam etmektedir ve Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı Uygulamacı Sertifikasına sahiptir.
; Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın Zihin Kuramı eğitimine katılmıştır.
Uzman Öğretici sertifikasına sahiptir.
GEÇDA eğitimine katılmıştır.
Oyun Terapisi Derneği üyesidir.
4-15 yaş Otizm Spektrum Bozukluğu Tanılı Çocukların Resim Analizi Aracılığı ile Öğretmen Algılarının İncelenmesi ‘ konulu tez çalışması ile İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü yüksek lisans Bölümü’nü tamamlamıştır.
Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ‘otizm’ tanılı bireylerle yapılan çalışmaların eğitim koordinatörüdür.
KÜBRA AVCI

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Selçuk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi/ Özel Eğitim bölümünden mezun oldu. Lise eğitimi süresince anaokulu, özel rehabilitasyon merkezi ve özel eğitim uygulama okulu I. Kademe- II. Kademe’ de staj çalışmalarını tamamladı. Lisans eğitimini Biruni Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi süresince Özel eğitim meslek okulu ve kaynaştırma sınıflarında staj çalışmalarını tamamladı.
Yüksek lisans eğitimini Biruni üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünde yapmaktadır.
Aldığı Mesleki Eğitimler, Sertifika Programları ve Bilimsel Çalışmaları;
Otizm ve uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi – Prof. Dr. Sezgin Vuran
Pass Bilişsel Müdahale Programı- Dr. Öğr. Üye. Tamer Ergin
Uygulamalı Davranış Analizine Dayalı Öğretim Teknikleri- Prof. Dr. Sezgin Vuran
Gelişimsel Geriliği Bulunan Çocuklarda Erken Müdahale – Sezgin Kartal
Etkili iletişim, Beden Dili ve Diksiyon Eğitimleri – Cem Öğretir
KOSGEB girişimcilik eğitimi sertikası – Biruni Üniversitesi
Tanıdan Eğitime Uluslararası Otizm Sempozyumu – Biruni Üniversitesi
İleri Ofis Programları Eğitimi – İsmek
7. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Özel Eğitim Alanında Sosyal Medya Kullanımı Tercihi” isimli bilimsel çalışmasını poster bildiri olarak sundu.
4. Ulusal Çocuk Gelişimi Kongresinde “Ergenlik Döneminde Cinsel Eğitimin Önemi” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
8. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Yetersizliğe Sahip Çocukların Ailelerine Yönelik Uyuşmayan Davranışların Ayrımlı Pekiştirilmesi Öğretim Süreci” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
8. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Down Sendromlu Bir Çocuğu Karakterize Eden Çizgi Filme Dair Özel Gereksinimli Çocukların Annelerinin Görüşlerinin İncelenmesi” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (Eteçom) Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
WISC-R Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Stanford Binet Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Çocuk Tanıma Testleri;
– AGDE
– Bender Gestalt Götsel Motor Algılama Testi
– D2 Dikkat Testi
– Frankfurter Dikkat Testi
– Burdon Dikkat Testi
– Benton Görsel Bellek Testi
– Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
– Okula Hazırlık Testi
– Frosting Görsel Algı Testi
– Peabody Resim Kelime Testi
– Kelime Söyleyiş Testi
– Porteous Labirentler Testi
– Gesell Gelişim Figürleri Testi
– Good Enough- Harris Bir İnsan Çiz Testi
– Catell 2A Testi uygulayıcı sertifikasına sahiptir.
Ekim 2018’den itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

MÜGE AKKAYA

2002 YILINDA 19 Mayıs Üniversitesi,Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında özel bir kolejde 4-5 yaş grubu sınıf öğretmeni olarak görev aldı. 2004 yılında Okul Öncesi Çocuklarla Drama,Okul Öncesi Dönemde Müzik ve Oyun Eğitimi,2005 yılında KÖK Yayıncılık-Yaratıcılığı Geliştirme Eğitimi 2008 yılında AKTİF ÖZEL EĞİTİM DERNEĞİ’nin düzenlediği  kavram öğretimi  seminerlerine katılarak bu alandaki çalışmalarını geliştirdi. 2006 Eylül-2008 Temmuz tarihleri arasında Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bireysel eğitimci olarak çalıştı.Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katıldı.  Ağustos 2008’den beri Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel eğitime gereksinimi olan çocuklarla Uzman Öğretici olarak bireysel eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

NADİDE BİLGİN

1983 yılında Trabzon’ da doğdu. 2001 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulundan mezun oldu. 2009 yılında ‘Karpal Tünel Sendromunda Kinesiotape Uygulamalarının Etkinliğinin Araştılması’ başılklı tez ile Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Nörolojik Hastalıklarda Rehabilitasyon yüksek lisans programını tamamladı.2006 yılında Kinesiotape bantlama kursuna katıldı.2007 yılında Mulligan Mobilizasyon teknikleri kursuna katıldı.2008 yılında Ağrı yönetimi ve Modifiye Pilates kursuna katıldı.Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyesidir.

Duyu Bütünleme Terapisi Teori Kursu, Nörobiyolojik Temeller ve Klinik Kökleri (Yeşim Ünveren) , Duyu Bütünleme Terapisi Değerlendirme Kursu, Klinik Görünümleri ve Analizi(Yeşim Ünveren)eğitimlerini almış ve Duyu Bütünleme Terapisi Uygulama Kursu’nu  (Yeşim Ünveren) tamamlamıştır.

2006 yılından bu yana Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaktadır.

SİRAL DEMİRAL

1968 yılı Manisa doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu.
2000  yılından bu yana Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu ve müdürü.

T. Umut TÜRİDİ UZUNHASANOĞLU

1975 Kastamonu’da doğdu.1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon Programı’ndan mezun oldu ve Sınıf Öğretmeni olarak atandı.2000-2001 yıllarında İngiltere’de Öğrenme Engelliler için kurulan bir vakıfta sosyal hizmet gönüllüsü olarak çalıştı.
2002 yılından 2019 yılları arasında Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin idari kadrosunda görev aldı.2019 yılında Biruni Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Yüksek Lisans programından mezun olarak, kurumunda Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak çalışmaya başladı.
Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmetiçi eğitim programları dahilinde katıldığı eğitimlerin bazıları; Prof Dr. Yeşim Fazlıoğlu tarafından sunulan PECS , Doç.Dr. Oktay Taymaz Sarı tarafından 5 oturum olarak tamamlanan Zihin Kuramı, Uzman Davranış Analisti Pelin Eraktan tarafından 6 oturumda sunulan Temel Uygulamalı Davranış Analizi , eğitimleridir. 1.Tanıdan Eğitime Uluslararası Katılımlı Otizm Sempozyumu ve 1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansına katıldı.

ZEYNEP HOŞGÖR

1983 İstanbul doğumlu. 2001 yılında Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Lisans dönemindeki stajlarını uygulamalı olarak anaokullarında yaptı. 2006 – 2007 Özel Kumsal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bireysel ve grup öğretmeni olarak görev aldı.Mayıs 2007’den beri Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bireysel ve grup öğretmeni olarak görev almaktadır.Okuma – yazma öğretimi , davranış problemleri, uyku bozuklukları, alt ıslatma, dil konuşma bozuklukları, PECS, GEÇDA, PEP-R, Sensorik Entegrasyon, bağlanma bozuklukları ,kavram öğretimi ve Uygulamalı Davranış Analizi ile ilgili hizmet içi eğitimler almıştır. Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Ünitesi ve Çocuk Nörolojisi Derneği’nden Denver Gelişimsel Tarama Testi II Türk Çocuklarına Uyarlanması ve standardizasyonu Sertifikasını aldı.  Psikanalist ve klinik psikolog Bella Habib’ten süpervizyon almıştır. GEÇDA eğitimine  katılmıştır. Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katılmıştır. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği  Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Sertifika Kursuna katıldı.Rüzgar Özel EĞitim Merkezi ‘Zihinsel Engel’ tanılı bireylerle yapılan çalışmaların eğitim koordinatörüdür.

Related Posts

You may like these post too

Biz Kimiz

Bir cevap yazın

it's easy to post a comment