Ekibimiz

ASUMAN ZEYNEP ULUS

2002 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

2000-2002 yılları arasında Pusula Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde Pedagog Duygu Akdoğan Şenler’den süpervizyon almıştır.

2002-2006 yılları arasında İ.T.Ü Geliştirme Vakfı Okullarında Sınıf Öğretmeni ve Grup Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

2005 yılında Işıkkent Eğitim kampusünde düzenlenen ‘Çocuğun Yüz Dili’ konferansına katılmıştır.

2006 yılından itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitimci olarak görev yapmaktadır.

2011 yılında Uzm.Psk. Birgül Emiroğlu’ndan Oyun Terapisi eğitimi almıştır.

2011 yılında KASAD-D tarafından düzenlenen T.C. Hükümeti ve Avrupa Birliği finansmanlı ‘Okula Geç Kalma’ projesi kapsamında Engelli Annelerine Çocuk Bakımı ve Eğitimi Kursu’na ‘Engellilere Oyun, Şarkı Öğretimi ve Materyal Geliştirme’ konulu sunumu ile katılmıştır.

2012 yılında Uluslararası Katılımlı İzmir 1. Otizm Kongresi’ne, Çatı Danışmanlık Psikoloji Okulu seminerlerine, ‘Dikkat Geliştiren Bireysel ve Grup Çalışmalarından Örnekler’ eğitim programına ve 2012-2013 yılları arasında 8 ay boyunca İstanbul Tıp Fakültesi’nde Sanat Psikoterapileri seminerlerine katılmıştır.katılmıştır.

2013 yılından beri Uzm.Psk. Reh. Nicky Nükte Altıkulaç ile A.B.A Eğitim seminerlerine devam etmektedir ve Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı Uygulamacı Sertifikasına sahiptir.

Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katılmıştır.

Uzman Öğretici sertifikasına sahiptir.

GEÇDA eğitimine katılmıştır.

Oyun Terapisi Derneği üyesidir.
‘4-15 yaş Otizm Spektrum Bozukluğu Tanılı Çocukların Resim Analizi Aracılığı ile Öğretmen Algılarının İncelenmesi ‘ konulu tez çalışması ile İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü yüksek lisans Bölümü’nü tamamlamıştır.

Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ‘otizm’ tanılı bireylerle yapılan çalışmaların eğitim koordinatörüdür.

BETÜL TEMİZEL

2014 yılında İstanbul Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi/Özel Eğitim dalından mezun olmuştur.

2018 yılında Biruni Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümünde lisansını tamamlamıştır.

Lise ve lisans eğitimleri süresince Özel Yeşil Irmak Rehabilitasyon Merkezi, Özel Neksav Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bozkurt İlkokulu/Kaynaştırma Sınıfı, Zeytinburnu Özel Eğitim Uygulama Okulu I.-II. Kademe, Kazım Beyaz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi uygulamalı staj çalışmalarını tamamlamıştır.

2018-2019 yıllarında Gülenay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Aldığı Mesleki Eğitimler ve Sertifika Programları;
Problem Davranışların Değiştirilmesi ve Önlenmesi – Prof. Dr. Mehmet Özyürek
Tanıdan Eğitime Uluslararası Otizm Sempozyumu – Biruni Üniversitesi
Üstün Zekalılar Eğitim Günleri – Biruni Üniversitesi
II.Üstün Zekalılar Eğitim Günleri – Biruni Üniversitesi
Bilim Kampı – TÜBİTAK, Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü

Ağustos 2019’dan itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

FIRAT ŞAHİN

2015 yılında İstanbul Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 2017 yılında ‘Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu’ndan Özel Eğitim Alan Öğretmeni sertifikası almıştır.

2017-2019 yılları arasında Zeytinburnu’nda Özel Tek Çözüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmıştır.

2018 yılında ‘’Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı Uygulayıcı Sertifikası’’ almıştır.

Ocak 2019’dan itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

HANDE KUTLU

2015 yılında sporcu bursu ile okuduğu Özel Bostancı Doğa Lisesi’nden mezun olmuştur.

2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Lisans dönemi boyunca 75. Yıl Evren Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi, Kıztaşı Maliye Kreşi ve Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulamalı stajlarını tamamlamıştır.

2018 yılında Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nden Denver Gelişimsel Tarama Testi (Denver II) uygulayıcı sertifikasını almıştır.

2018 yılında objektif testlerden Çocuk Tanıma Testleri; – Ankara Gelişim Tarama Envanteri – Porteus Labirentler Testi – R.B Catell 2A-3A Zeka Testi – Gesell Gelişim Figürleri Testi – Metropolitan Okul Olgunluğu Testi – Frankfurter Dikkat Testi – Peabody Resim Kelime Testi – Kinder Angst Testi – Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi – Kent E-G-Y Testi – Burdon Dikkat Testi – Benton Görsel Bellek Testi uygulayıcı sertifikalarını almıştır.

2019 yılında Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı uygulayıcı sertifikasını aldı. Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır.

Temmuz 2019’dan itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi olarak görev almaya başlamıştır.

HATİCE AKAR YENİLMEZ

2005 yılında Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

2011 yılında Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuş ve lisans dönemindeki stajlarını uygulamalı olarak anaokullarında tamamlamıştır.

2009 yılında Ev, Kreş, Yuva Eğiticiliği (3-6 Yaş) sertifikası, 2010 yılında Halk Eğitim Merkezi Aile İçin Temel Eğitim Programı (0-6 Yaş AİTEP) sertifikası almıştır.

2011 yılından 2013 Şubat ayına kadar Engin Sever Anaokulunda 6 yaş sınıfında anaokulu öğretmeni olarak çalışmıştır.

2013 yılında ‘Doğa Koleji Okul Öncesi İlköğretim Oryantasyon Eğitimi ve Okul Öncesinde Portfolyo Sertifikası’ almıştır.

2013 yılında Özel Yıldız Çocuk Rehabilitasyon merkezinde Okul Öncesi Öğretmeni ve 2014 yılında tekrar Engin Sever Anaokulunda 4 yaş sınıfında anaokulu öğretmeni olarak çalışmıştır.

GEÇDA eğitimine katılmıştır.

Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katılmıştır.

2015 yılında Rüzgar Rehabilitasyon Merkezinde Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmaya başlamıştır. MEB’nın açtığı Uzman Öğretici kursuna katılmış ve Uzman Öğretici olarak görevini sürdürmektedir.

KÜBRA AVCI

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Selçuk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi/ Özel Eğitim bölümünden mezun oldu. Lise eğitimi süresince anaokulu, özel rehabilitasyon merkezi ve özel eğitim uygulama okulu I. Kademe- II. Kademe’ de staj çalışmalarını tamamladı. Lisans eğitimini Biruni Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi süresince Özel eğitim meslek okulu ve kaynaştırma sınıflarında staj çalışmalarını tamamladı.
Yüksek lisans eğitimini Biruni üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünde yapmaktadır.
Aldığı Mesleki Eğitimler, Sertifika Programları ve Bilimsel Çalışmaları;
Otizm ve uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi – Prof. Dr. Sezgin Vuran
Pass Bilişsel Müdahale Programı- Dr. Öğr. Üye. Tamer Ergin
Uygulamalı Davranış Analizine Dayalı Öğretim Teknikleri- Prof. Dr. Sezgin Vuran
Gelişimsel Geriliği Bulunan Çocuklarda Erken Müdahale – Sezgin Kartal
Etkili iletişim, Beden Dili ve Diksiyon Eğitimleri – Cem Öğretir
KOSGEB girişimcilik eğitimi sertikası – Biruni Üniversitesi
Tanıdan Eğitime Uluslararası Otizm Sempozyumu – Biruni Üniversitesi
İleri Ofis Programları Eğitimi – İsmek
7. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Özel Eğitim Alanında Sosyal Medya Kullanımı Tercihi” isimli bilimsel çalışmasını poster bildiri olarak sundu.
4. Ulusal Çocuk Gelişimi Kongresinde “Ergenlik Döneminde Cinsel Eğitimin Önemi” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
8. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Yetersizliğe Sahip Çocukların Ailelerine Yönelik Uyuşmayan Davranışların Ayrımlı Pekiştirilmesi Öğretim Süreci” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
8. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinde “Down Sendromlu Bir Çocuğu Karakterize Eden Çizgi Filme Dair Özel Gereksinimli Çocukların Annelerinin Görüşlerinin İncelenmesi” isimli bilimsel çalışmasını sözel bildiri olarak sundu.
Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı (Eteçom) Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
WISC-R Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Stanford Binet Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir.
Çocuk Tanıma Testleri;
– AGDE
– Bender Gestalt Götsel Motor Algılama Testi
– D2 Dikkat Testi
– Frankfurter Dikkat Testi
– Burdon Dikkat Testi
– Benton Görsel Bellek Testi
– Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
– Okula Hazırlık Testi
– Frosting Görsel Algı Testi
– Peabody Resim Kelime Testi
– Kelime Söyleyiş Testi
– Porteous Labirentler Testi
– Gesell Gelişim Figürleri Testi
– Good Enough- Harris Bir İnsan Çiz Testi
– Catell 2A Testi uygulayıcı sertifikasına sahiptir.
Ekim 2018’den itibaren Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

MUSTAFA VAROL YORULMAZ

2013 yılında T.C. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı’nı tamamlayıp aynı yıl T.C. Okan Üniversitesi Gelişim ve Çocuk Psikolojisi programında uzmanlık eğitimi ve çalışmalarına başladı. Daha sonrasında ‘’Hafif Kognitif Bozukluğu ve Demansı Olan Hastalarda Kognitif Rehabilitasyon Tedavileri’’ üzerinde çeşitli çalışmalar yaptı. Bir yandan da Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve Rehabilitasyon Tedavi Merkezi ile İstanbul Tıp Fakültesi’nin yürütmekte olduğu Wernicke-Korsakoff Sendromlu hastalar ile nöropsikolojik ve kognitif rehabilitasyon çalışmalarında yer aldı.
Lisans eğitimi sırasında Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatri Servisi’nde ve Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi’nde bağımlılık, psikoz ve geriatri servislerinde stajlarımı tamamladı. Yüksek lisans eğitimim sırasında özel bir fizik tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitim merkezinde Psikoterapist, Aile Danışmanı ve Kurum Müdürü olarak görev aldı. Çeşitli klinik deneyimlerini ve eğitimlerini tamamlarken de özel gereksinimli çocuk ve erişkinler ile onların ailelerine ruh sağlığı danışmanlığı hizmetleri verdi

MÜGE AKKAYA

2002 YILINDA 19 Mayıs Üniversitesi,Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında özel bir kolejde 4-5 yaş grubu sınıf öğretmeni olarak görev aldı. 2004 yılında Okul Öncesi Çocuklarla Drama,Okul Öncesi Dönemde Müzik ve Oyun Eğitimi,2005 yılında KÖK Yayıncılık-Yaratıcılığı Geliştirme Eğitimi 2008 yılında AKTİF ÖZEL EĞİTİM DERNEĞİ’nin düzenlediği  kavram öğretimi  seminerlerine katılarak bu alandaki çalışmalarını geliştirdi. 2006 Eylül-2008 Temmuz tarihleri arasında Yağmur Çocuklar Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bireysel eğitimci olarak çalıştı.Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katıldı.  Ağustos 2008’den beri Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel eğitime gereksinimi olan çocuklarla Uzman Öğretici olarak bireysel eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

NADİDE BİLGİN

1983 yılında Trabzon’ da doğdu. 2001 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulundan mezun oldu. 2009 yılında ‘Karpal Tünel Sendromunda Kinesiotape Uygulamalarının Etkinliğinin Araştılması’ başılklı tez ile Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Nörolojik Hastalıklarda Rehabilitasyon yüksek lisans programını tamamladı.2006 yılında Kinesiotape bantlama kursuna katıldı.2007 yılında Mulligan Mobilizasyon teknikleri kursuna katıldı.2008 yılında Ağrı yönetimi ve Modifiye Pilates kursuna katıldı.Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyesidir.

Duyu Bütünleme Terapisi Teori Kursu, Nörobiyolojik Temeller ve Klinik Kökleri (Yeşim Ünveren) , Duyu Bütünleme Terapisi Değerlendirme Kursu, Klinik Görünümleri ve Analizi(Yeşim Ünveren)eğitimlerini almış ve Duyu Bütünleme Terapisi Uygulama Kursu’nu  (Yeşim Ünveren) tamamlamıştır.

2006 yılından bu yana Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaktadır.

SİRAL DEMİRAL

1968 yılı Manisa doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu.
2000  yılından bu yana Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu ve müdürü.

T. Umut TÜRİDİ UZUNHASANOĞLU

1975 Kastamonu’da doğdu.1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon Programı’ndan mezun oldu ve Sınıf Öğretmeni olarak atandı.2000-2001 yıllarında İngiltere’de Öğrenme Engelliler için kurulan bir vakıfta sosyal hizmet gönüllüsü olarak çalıştı.
2002 yılından 2019 yılları arasında Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin idari kadrosunda görev aldı.2019 yılında Biruni Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Yüksek Lisans programından mezun olarak, kurumunda Özel Eğitim Alan Öğretmeni olarak çalışmaya başladı.
Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmetiçi eğitim programları dahilinde katıldığı eğitimlerin bazıları; Prof Dr. Yeşim Fazlıoğlu tarafından sunulan PECS , Doç.Dr. Oktay Taymaz Sarı tarafından 5 oturum olarak tamamlanan Zihin Kuramı, Uzman Davranış Analisti Pelin Eraktan tarafından 6 oturumda sunulan Temel Uygulamalı Davranış Analizi , eğitimleridir. 1.Tanıdan Eğitime Uluslararası Katılımlı Otizm Sempozyumu ve 1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansına katıldı.

ZEYNEP HOŞGÖR

1983 İstanbul doğumlu. 2001 yılında Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Lisans dönemindeki stajlarını uygulamalı olarak anaokullarında yaptı. 2006 – 2007 Özel Kumsal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bireysel ve grup öğretmeni olarak görev aldı.Mayıs 2007’den beri Özel Rüzgar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bireysel ve grup öğretmeni olarak görev almaktadır.Okuma – yazma öğretimi , davranış problemleri, uyku bozuklukları, alt ıslatma, dil konuşma bozuklukları, PECS, GEÇDA, PEP-R, Sensorik Entegrasyon, bağlanma bozuklukları ,kavram öğretimi ve Uygulamalı Davranış Analizi ile ilgili hizmet içi eğitimler almıştır. Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Ünitesi ve Çocuk Nörolojisi Derneği’nden Denver Gelişimsel Tarama Testi II Türk Çocuklarına Uyarlanması ve standardizasyonu Sertifikasını aldı.  Psikanalist ve klinik psikolog Bella Habib’ten süpervizyon almıştır. GEÇDA eğitimine  katılmıştır. Rüzgar Özel Eğitim tarafından düzenlenen 5 oturumda tamamlanan Dr. Oktay Taymaz Sarı’nın  Zihin Kuramı eğitimine katılmıştır. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği  Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Sertifika Kursuna katıldı.Rüzgar Özel EĞitim Merkezi ‘Zihinsel Engel’ tanılı bireylerle yapılan çalışmaların eğitim koordinatörüdür.

Related Posts

You may like these post too

Biz Kimiz

Bir cevap yazın

it's easy to post a comment